Kalendarz imprez na miesiąc marzec

W marcu w Galerii "Ładniej":

8.03.- Start godz.11.00 - "Dzień Kobiet" - spotkanie z ciekawymi twórczo kobietami oraz niespodzianka dla wszystkich Pań przygotowana przez uczniów CKZiU w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64.

14.03.- Start godz.12.00 - Spotkanie KLUBU SYMPATYKÓW GALERII "ŁADNIEJ". Na spotkanie zapraszamy wszystkich artystów, twórców, rękodzielników oraz ludzi z pasją czyli pozytywnie zakręconych!

28.03.- "Szklane inspiracje"- warsztaty - (zapisy w galerii - termin, ewentualnie godziny mogą ulec zmianie ze względu na ilość osób zainteresowanych.
Serdecznie wszystkich zapraszamy!!!

,,Jest takie miejsce..."

Już po raz kolejny w galerii zagościły prace dzieci z Ośrodka Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu. Tematyką przewodnią była martwa natura oczami dzieci w wieku od 6 do 14 lat. O tym jak dalece młodzi potrafią przełamywać schematy (o których wiek temu rozpisywał się Lowenfeld ,,Twórczość a rozwój umysłowy dziecka") i pójść o krok dalej, mogli przekonać się wszyscy Ci, którzy w lutym odwiedzili galerię. To duża zasługa prowadzącej zajęcia artysty plastyk pani Marty Lachor - Winiarskiej, która w niezwykły sposób dociera do młodych artystów, wydobywając z nich to co najlepsze i wyjątkowe. Dobrze, że w Sosnowcu jest takie miejsce, gdzie dzieci uzdolnione artystycznie mogą rozwinąć swoje skrzydła. Gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejny wernisaż. 

Kalendarz imprez na miesiąc luty

08.02 - otwarcie wystawy prac dzieci z Ośrodka Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu, pod kierunkiem artysty plastyka pani Marty Lachor - Winiarskiej
14.02 - "Na walentynkową nutkę"- spotkanie autorskie z poetką Bogusławą Szreder. Start: godz.12.00

Serdecznie zapraszamy!
WSTĘP WOLNY!!!

Walentynki

O tym, że miłość ma nie jedno imię mogli przekonać się uczestniczy spotkania z Bogumiłą Szepfer, które odbyło się 14 lutego br. w galerii. Poetka jest znaną sosnowiczanką, autorką kliku tomików wierszy oraz cennych nagród, między innymi Złotego, Srebrnego i Brązowego Pióra. A ostatnio nagrody szczególnej za wiersz z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przemyślane, pełne humoru i dowcipu, często frywolne wiersze w interpretacji pani Bogumiły zaczarowały uczestników tego spotkania. Liczymy na więcej! I czekamy na kolejne spotkanie.

"Być może..."

2Kilka dni temu do galerii "Ładniej" zawitała kolekcja ubranek, upiętych na miniaturowych manekinach. Jej autorami są uczniowie klasy pierwszej TECHNIKUM Nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w zawodzie technik przemysłu mody. To także pierwsza w życiu przyszłych projektantów ekspozycja, pierwsze kroki, pierwsze wyzwania. I chociaż do sukcesu przed młodymi adeptami sztuki projektowania jest jeszcze bardzo długa droga, częstokroć opłacona łzami, potem i ciężką pracą, to być może wśród tych kilkunastu  projektów znajduje się ten jeden, jedyny, który stanowić będzie zalążek prac i projektów na miarę tych WIELKICH. Trzymamy kciuki.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .