"INNE SPOJRZENIE"

Niemal w tym samym czasie co FEERIA dotarły do galerii równie barwne prace uczestników tegorocznego XVI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego pt "INNE SPOJRZENIE". Prace które przyjechały z 4 kontynentów, 15 krajów świata cechuje wnikliwa i rzetelna obserwacja a zarazem interpretacja otaczającej nas rzeczywistości, wpisanej w tajemnice błękitnej planety. To również krzyk młodych ludzi przed zagrożeniami tego świata oraz ich następstwami. Stosując różne środki artystycznego wyrazu młodzi artyści jeszcze mocniej zaakcentowali swój przekaz. Z jednej strony prace ukazują nam beztroski i kolorowy świat, pełen dbałości o szczegóły, zadziwiający i zachwycający, z drugiej strony zmusza dorosłych odbiorców do przemyśleń. To sztuka przez duże S. Gorąco zachęcam do odwiedzenia galerii. 

"FEERIA" w galerii "Ładniej"

Kilka dni temu do galerii "Ładniej" zawitała kolekcja "FEERIA", pochodząca z pokazu mody, który odbył się 7.06.br w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego przy ul. Grota Roweckiego w Sosnowcu. To jedna z sześciu kolekcji, którą pokazano podczas prezentacji artystycznej w formie pokazu mody  pod tytułem "Jungle", której autorami są uczniowie Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w CKZiU. Perfekcyjnie przygotowany pokaz, poprzez odpowiedni dobór kolorów, tkanin, stylizacji, muzyki oraz gry świateł i efektów dźwiękowych rozbudził chyba wszystkie zmysły uczestników tego niepowtarzalnego widowiska. I chociaż  "FEERIA" eksponowana w galerii nie odda już klimatu pokazu, to jednak inspirowana egzotycznymi kwiatami urzeka magią kolorów i lekkością tkanin owianych nutką tropiku, a  unoszący się zapach młodości i świeżości został subtelnie wpisany w eleganckie fasony. Użycie nieskończenie wielu pochlebnych słów w tym miejscu uważam za zbędne. Po mistrzowsku wykonane modele bronią się same, o czym świadczy liczba przechodniów, zatrzymujących się przed witryną wystawienniczą galerii i odwiedzających ją. Jeszcze raz gratulujemy sukcesu uczniom oraz ich nauczycielom. Brawo!

Haftowane obrazy

Od kilku już lat, haft krzyżykowy przeżywa swój renesans. Inspiracją do jego tworzenia stanowią zarówno dzieła wielkich malarzy, sięganie po motywy zaczerpnięte z tradycji, jak również wyrażanie siebie. Specjalnie z okazji zbliżającego się "Dnia Matki" została przygotowana wystawa pt. "Haftowane obrazy", której autorką jest absolwentka Technikum Odzieżowego w Sosnowcu-Monika Wójcik-Baryła. Te wyjątkowe prace będzie można podziwiać w galerii "Ładniej" już od najbliższego czwartku. Zapraszamy!

Kalendarz imprez na miesiąc czerwiec

8.06.
Ekspozycja modeli z pokazu mody "Jungle 2018", przygotowanego przez uczniów Projektowania i Stylizacji Ubioru przy Technikum nr 7 w Sosnowcu
13.06
Finisaż XVI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie"
18.06
"Wianki" - warsztaty rękodzielnicze /osoby zainteresowane prosimy o zapisywanie się w galerii do dn 15.06
ZAPRASZAMY!!! ZAPRASZAMY!!! ZAPRASZAMY!!!

Dzień Dziecka

30 maja br. w galerii "Ładniej" obchodzony był Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym dniu na dzieci odwiedzające galerię czekało sporo niespodzianek przygotowanych przez uczniów Technikum nr 1 Ekonomicznego  w CKZiU w Sosnowcu. Największym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyło się: malowanie twarzy, zdjęcia z clownem oraz zwierzaki z balonów, które mogły zabrać do domu w prezencie. Wszystkim dzieciom składamy jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do galerii nie tylko od święta!!!

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .