INNOWACYJNE WARSZTATY W GASTRONOMIKU

IMG 4638Nowy rok szkolny ruszył pełną parą w dziedzinie gastronomii, bo już 18.09.2018 w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne przeprowadzone przez Adriana Lukoszka kucharza, który miał okazję pracować w restauracji NOMA w Kopenhadze , uznanej za najlepszą na świecie.

Temat był arcyciekawy, bo na talerzu w roli głównej wystąpiły insekty i glony. Wraz z nauczycielami panem Tomaszem Wasyliszynem i panem Dariuszem Mączką poprowadził podróż przez smaki niezwykle oryginalne nie tylko ze względu na składniki. Bo któż z nas miał okazję degustować dania z larwą mącznika, świerszczami, mrówkami czy robakami bambusowymi?

W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy III GOa, którzy z ogromną ciekawością słuchali niezwykle ciekawych informacji na temat wartości odżywczych użytych produktów. Dla młodzieży była to niezwykła uczta i nowe doświadczenie, dzięki którym odkrywali nowe doznania smakowe i wizualne, przełamywali bariery, poznawali nowatorskie zastosowania tych niecodziennych produktów. Ciekawym faktem jest, że te oryginalne składniki były użyte wraz z naszymi polskimi – takimi jak: marchew, kalafior, burak. Warto dodać, że dania z tak nietypowymi składnikami goszczą w menu niewielu restauracji w Polsce i na świecie.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .