ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

22 czerwca br. w piątek w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru, Branżowej Szkole I Stopnia oraz Gimnazjum nr 14 uroczyście zakończono rok szkolny 2017/2018. Z tej okazji odbyła się akademia, która zgromadziła całą społeczność szkolną: dyrekcje, nauczycieli, rodziców i uczniów. Tegoroczna uroczystość miała odmienny charakter ze względu na tragiczną śmierć uczennicy Technikum nr 7. Pogrążona w żałobie społeczność szkolna oddała hołd zmarłej minutą ciszy. Dla młodzieży, rodziców oraz wszystkich osób potrzebujących wsparcia została uruchomiona pomoc psychologiczna.

Dyrektor CKZiU Elżbieta Czernik w swoim przemówieniu zwróciła uwagę na kruchość ludzkiego życia oraz czyhające zewsząd na młodych ludzi zagrożenia. Ponadto dokonała krótkiego podsumowania mijającego roku nauki. Zwróciła uwagę na coraz liczniejsze osiągnięcia uczniów. Zachęciła przy tym młodzież do podejmowania dalszego kształcenia.

Jak co roku najlepsi uczniowie zostali uhonorowani nagrodami książkowymi oraz dyplomami, słowami uznania i zachęty do dalszej pracy. Podsumowano konkursy szkolne z zakresu geografii, języków obcych oraz historii, a także Projekty edukacyjne w gimnazjum nr 14. Zwycięzcy zostali nagrodzeni upominkami. Akademia obfitowała w liczne podziękowania uczniów płynące w stronę dyrekcji oraz nauczycieli. Wszyscy życzyli sobie udanych, bezpiecznych wakacji i radosnego powrotu do szkoły we wrześniu. Po uroczystości uczniowie udali się do swoich sal na spotkanie z wychowawcami, gdzie odebrali świadectwa.

NA CZAS WAKACYJNEGO WYPOCZYNKU ŻYCZYMY CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ: DYREKCJI, NAUCZYCIELOM I UCZNIOM DUŻO UŚMIECHU, POGODY DUCHA, NIEZAPOMNIANYCH WRAŻEŃ.


© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .