UROCZYSTE POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW TECHNIKUM NR 7

27 kwietnia br. w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru po raz ostatni zabrzmiał dzwonek dla uczniów klas maturalnych.

Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, którą uświetniła swoją obecnością Pani mgr inż. Elżbieta Czernik - dyrektor CKZiU. W przemówieniu skierowanym do uczniów, ich rodziców, nauczycieli przypomniała wspólnie spędzone chwile - nie tylko wytężonej nauki, ale i zabawy. Uczniom gratulowała osiągnięć i nabytych umiejętności. Wszystkim życzyła zdanej matury i udanego wejścia w „nowe życie”. Pełne emocji przemówienie Pani dyrektor uświadomiło wszystkim, że matura tuż, tuż, a po niej każdy z absolwentów obierze własną drogę. Podczas uroczystości dyrektor CKZiU Pani Elżbieta Czernik oraz wicedyrektor Technikum nr 7 Pan Janusz Chmurzyński wręczyli najlepszym świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za wspaniałe wyniki w nauce. Uczennice, które uzyskały najwyższe średnie za cztery lata nauki, Weronika Sierak i Zuzanna Czajer zostały uhonorowane Złotymi Indeksami ufundowanymi przez sosnowiecką Wyższą Szkołę Humanitas oraz Wyższą Szkołę Biznesu z Dąbrowy Górniczej. Agnieszka Mrówka odebrała Medal za szczególne osiągniecia dla najlepszego absolwenta w roku szkolnym 2017/2018 przyznawany przez Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych.
Po tych wzruszających przeżyciach nastąpiła chwila rozluźnienia. Uczniowie klas I Ta i II Ta pod opieką wychowawców, przygotowali program artystyczny na pożegnanie starszych koleżanek i kolegów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się popisy wokalne. Swoje umiejętności muzyczne zaprezentowały Katarzyna Chycka oraz duet Wiktoria Piasecka i Natalia Kotowska. Łzy wzruszenia na twarzach uczennic i uczniów, kończących naukę w Technikum nr 7pojawiły się, kiedy wybrzmiały słowa DESIDERATY. Nabrały one szczególnej mocy i znaczenia, gdyż odczytali je nauczyciele. Zgodnie ze szkolnym zwyczajem absolwenci odebrali z rąk młodszych kolegów symboliczne prezenty. Na koniec uroczystości młodzież z klas IV Ta, IV Tb, IV Tc wykonała pamiątkowe zdjęcia.


© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .