WIELKA WIKTORIA NASZEJ SZKOLNEJ POETKI WIKTORII

15 grudnia br. o godzinie 17.00 w II Liceum Ogólnokształcącym w Sosnowcu odbył się konkurs finałowy XXIV Turnieju Jednego Wiersza o Laur Plateranki. Wiktoria Szymanek, uczennica klasy IITa jako finalistka tych ogólnopolskich zmagań, została zaproszona wraz z 35 innymi uczestnikami do zaprezentowania swojego utworu jury i licznie zgromadzonej publiczności. I właśnie tejże skradła serca i otrzymała Nagrodę Publiczności, zostając jedną z laureatek turnieju.

Aula szkolna została  perfekcyjnie przygotowana, aby zapewnić świąteczny klimat – pięknie ustrojony pachnący świerk sięgający sufitu, cudowne gwiazdy betlejemskie na stolikach, świece… W takiej atmosferze Wiktoria swoim wierszem i jego piękną interpretacją sceniczną ujęła publiczność i tym samym zapewniła sobie jej nagrodę po przeliczeniu kart do głosowania. Jest to ogromny sukces, bo tylko pięcioro młodych poetów, spośród 304 biorących udział w konkursie, zostało wyróżnionych. 
Ich teksty będą opublikowane w renomowanym wśród humanistów miesięczniku „Śląsk”, co stanowi bardzo wymierną nagrodę i może być początkiem rodzącej się kariery twórczej.
Jury pod przewodnictwem prof. dra hab. Mariana Kisiela  przyznało swoje laury nieobecnym na uroczystości uczestnikom, których wiersze zostały odczytane przez uczniów II LO im. E. Plater. Za rok kolejna edycja turnieju i kolejna szansa na sukces.
Turniej Jednego Wiersza o Laur Plateranki to konkurs skierowany do uczniów szkół średnich z Polski i środowisk polonijnych.
Turniej jest imprezą cykliczną, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez kulturalnych Sosnowca. Jego organizatorami są: Samorząd Uczniowski II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Sosnowcu, Biblioteka Szkolna oraz miłośnicy poezji związani ze szkołą. Współorganizatorem jest Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miasta w Sosnowcu.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .