KOLEJNE WARSZTATY KULINARNE W ŚLĄSKIEJ WYŻSZEJ SZKOLE MEDYCZNEJ W KATOWICACH

20171121 135718            We wtorek, 21 listopada 2017 r. uczniowie klasy III GOa Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego, kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, pod opieką pani Agnieszki Nawrat i pani Magdaleny Domagały, uczestniczyli w warsztatach kulinarnych „Ryby i grzyby” w ŚWSM w Katowicach. Uczniowie, po krótkim wstępie i objaśnieniu receptur przez panią prowadzącą warsztaty, ochoczo przystąpili do pracy.

Sporządzali następujące potrawy: dorsza zapiekanego w sosie z miodu, sosu sojowego, czosnku, bazylii oraz limonki, podanego na zielonym groszku; pęczotto z podgrzybkami; quiche – czyli tartę ze słonego ciasta kruchego z farszem z borowików, boczku i pora zalanego masą jajeczno-śmietanową; babeczki zapiekane z farszem z pieczarek, cebuli i sera; łososia  grillowanego podanego na porze z pistacjami oraz talarkami z ziemniaków. Zapachy przygotowywanych potraw rozchodziły się po całej pracowni i pobudzały nasze zmysły. Po zmaganiach kulinarnych nadszedł czas na degustację. Wszystkie potrawy bardzo nam smakowały, a zwłaszcza dorsz i quiche.  

            Serdecznie dziękujemy pracownikom uczelni za interesujące warsztaty. Dzięki nim nasi uczniowie wzbogacili się o nową wiedzą i dośwadczenie.

Warsztaty zorganizowała pani Agnieszka Nawrat.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .