OFICJALNE POTWIERDZENIE REKORDU W SZTAFECIE BIEGOWEJ

DSC 0275

30 listopada br. odbyła się w Technikum nr 1 Ekonomicznym uroczystość wręczenia certyfikatu potwierdzającego ustanowienie rekordu Polski w sztafecie biegowej ze względu na czas.
To oficjalne potwierdzenie osiągnięcia, które miało miejsce w ostatnim tygodniu roku szkolnego 2017/2018. Młodzież wraz z opiekunami-nauczycielami wychowania fizycznego biegała przez 170 godzin i 10 minut. Pokonali 1554 km, co stanowi 3886 okrążeń stadionu.
Uroczystość rozpoczęła część artystyczna w stylu sportowym przygotowana przez uczniów Ekonomika pod kierunkiem pani Urszuli Gbyl. Prowadzący uroczystość – panowie Marcin Bucki i Mariusz Pietrasiak – przypomnieli w krótkiej prezentacji, jak wyglądały sztafetowe zmagania.


Certyfikat otrzymała z rąk pani dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Elżbiety Czernik i pani wizytator Iwony Malewskiej-Drożdż - pani wicedyrektor Technikum nr 1 Maria Koźmin oraz nauczyciele. Młodzież biorąca udział w sztafecie na pamiątkę otrzymała natomiast kopie certyfikatu.
W swoim przemówieniu pani dyrektor CKZiU Elżbieta Czernik podkreśliła zaangażowanie nauczycieli wychowania fizycznego, czego dowodem są liczne sukcesy sportowe (m.in. rekord Giunnessa w ciągłej grze w siatkówkę, mistrzostwa Sosnowca w piłce nożnej dziewcząt czy 4 miejsce w Polsce w sztafecie 4x100 m w kategorii dziewcząt).
Podsumowaniem uroczystości było przedstawienie polskich bohaterów sportu, ich ogromnych rekordowych osiągnięć oraz apel, by poczuć ducha sportowego. Przecież kolejne wyzwania czekają!

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .